Craig Thompson a Habíbí: Vítězný doutníček, ale ještě to chvilku potrvá

Na svém blogu dává Thompson nahlédnout do tvůrčího procesu

Chodit na blog Craiga Thompsona je jako žádat o přijetí u brány buddhistického kláštera: nechají vás venku mrznout či pařit se, čistě aby zjistili, jestli máte dost dobrou motivaci. Tím hůř, pokud již šest let čekáte na Craigovo nové dílo, komiksový (aka grafický) román Habíbí.

Ale každé čekání někdy skončí – a před nedávnem CT konečně oznámil, že dokončil poslední kapitolu svého šestisetstránkového óbrdíla a vychutnal si vítězný doutníček.

Předpokládám, že teď prožívá takové ty rozporné postkoitální pocity, které i já (pravděpodobně ve zředěnější podobě, neboť nejsem přímým autorem) mívám po dokončení významnějších překladů. Neznamená to ovšem, že můžeme přestat vyčkávat na blogu a začít vyčkávat před knihkupectvím. Tak za prvé CT je všechno, jen ne uspěchaný, takže se dá očekávat období neznámé délky, plné předělávek, dodělávek a vypilovávání. Kromě toho jeho nový nakladatel, Pantheon Books, patří k randomáckému velekoncernu, a je známo, že pro tahle meganakladatelství není velký problém řadit nové tituly do edičního plánu dva tři ročky dopředu.

Ale nesýčkujme, hlavní je, že hrubý materiál je pohromadě, takže v historicky krátké době Habíbí prostě vyjít musí. Rozepisovat se o Thompsonově předchozím díle či o tom, o čem Habíbí bude, by bylo trapným podceňování komiksové erudice a googlicích schopností návštěvníků Komiksária, takže už jen úslužně několik linků k samostudiu.

Všechny články otagované „Habibi“ na Craigově blogu:
http://www.dootdootgarden.com/category/habibi/

Něco staršího o autoru (z pera vašeho skromného přispěvatele na trpce
oplakávané nebožce Invisibe Frame):
http://invisibleframe.blogspot.com/2006/12/mlad-pan-thompson-mezi-dvma-opusy.html

Prosté wikiheslo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Craig_Thompson

Co se dozvíme na Top Shelf (včetně novinky Kissypoo Garden plánované na 2012 /zlatý voči, to známe/):
http://www.topshelfcomix.com/catalog/craig-thompson

1 komentář u „Craig Thompson a Habíbí: Vítězný doutníček, ale ještě to chvilku potrvá“

Komentáře nejsou povoleny.