Soudce Dredd chce zdrokkovat Ameriku

Společnost Rebellion hodlá proniknout hlouběji na americký trh, aby před novou filmovou verzí Soudce Dredda ukázala tamním čtenářům, jak vypadá právo a pořádek na britský způsob. Proto začala vycházet edice Judge Dredd: Megacity Masters specializovaná na reprintované příběhy tvůrců, kteří se ve Spojených státech prosadili nejen v rámci britské invaze. Nechybí tu Grant Morrison, Mark Millar, Garh Ennis nebo Alan Grant, silnou sestavu kreslířů představují Kevin O´Neill, Glenn Fabry, Brian Bolland nebo Sean Phillips.

Tituly propagují obálky amerických výtvarníků, na prvním díle vystrkoval bradu Tim Bradstreet, druhý soubor vyjde 12. října s ilustrací Johna Romity juniora. Asi za to může „Kick-Ass efekt“, ale jeho Dredd vypadá jako Taťulda, který si na eBay koupil umělou uniformu soudce s molitanovým nárameníkem.

Američani ztvárnili Dredda již v minulosti, třeba Frank Miller nakreslil v roce 2000 obálku pro narozeninové vydání časopisu Judge Dredd Megazine. Redakci se ale nelíbila a odmítla ji použít. Prohlédnout si ji můžete tady i se soudcovskými vizemi Travise Charesta, Lee Bermeja, Alexe Rosse nebo Guye Davise.

Dále čtěte: Hříšní lidé megaměsta

3 komentáře u „Soudce Dredd chce zdrokkovat Ameriku“

  1.  Sudca Dredd v podaní Johna Romitu Jr: tak neviem, ale čakal som väčšiu, držkoidnejšiu bradu a hlava je v pomere k telu príliš malá. ale asi ide iba o optický klam.

  2. Cela kresba je jaksi divna… hlava urcite mala, brada mi take chybi… a ruce jsou take rekneme podivne.

Komentáře nejsou povoleny.