Nejzářivější hvězdou KomiksFEST!u bude francouzský reportér Emmanuel Guibert

Francouzský autor Emmanuel Guibert si dokáže komiksové médium vyladit podle potřeby. V jeho tvorbě lze nalézt hyperrealistické malby, atmosférickou práci s inkoustem a vodou, metodu koláže i čistou linku, za kterou by se nestyděl ani Hergé. S Joannem Sfarem spolupracoval i na komiksech pro děti. Letos bude Guibert (*1964) hlavním hostem KomiksFEST!u.

Nejvíc jej proslavily nonfiction komiksy, jako je válečný deník Alanova válka, jehož závěrečný díl vyjde česky v říjnu, nebo politická reportáž The Photographer. Oba tituly přispěly ke Guibertovým nominacím na Harvey Award a Will Eisner Award, kterou letos dokonce vyhrál v kategorii amerických vydání zahraničního materiálu.

Z Německa dále přijede nadějná Moki, z Ukrajiny autor letošního vizuálu Igor Baranko a ze Slovinska kuchaři legendárního časopisu Stripburger. Do Čech tedy nedorazí dříve ohlášený Španěl Cyril Pedrosa.

Festival začne 30. 10. Open party v MeetFactory a skončí 6. 11. v klubu Roxy/NoD celodenním programem a slavnostním předáním cen Muriel.

Program a další aktulity si můžete hlídat na www.komiksfest.cz.

2 komentáře u „Nejzářivější hvězdou KomiksFEST!u bude francouzský reportér Emmanuel Guibert“

  1. Pedrosa tedy nepřijede. „Tři stíny“ snad ale vyjdou…?

Komentáře nejsou povoleny.