Asterix bude zažívat dobrodružství s novým tvůrčím týmem

Komiksový měsíčník Casemate oznámil ve svém 40. čísle z 25. 7. 2011, že si čtyřiaosmdesátiletý Albert Uderzo zvolil za své nástupce kreslíře Frédérika Mébarkiho a scenáristu Jeana-Yvese Ferriho, kterého mohou čeští čtenáři znát z komiksu Zpátky na zem aneb Opravdový život. V současné době již Ferri pracuje na scénáři příštího alba Asterixových dobrodružství, datum vydání ani název dosud nejsou známy. Práce na novém albu Uderzo pochopitelně pečlivě sleduje.

Kromě Zpátky na zem se Ferrimu povedl i scénář k příběhu De Gaulle à la plage. Frédérik Mébarki je naproti tomu dlouholetý Uderzův spolupracovník, který po Goscinnyho smrti inkeroval většinu jeho alb a který po výtvarné stránce navrhuje veškeré další komerční využití série, jako jsou reklamy nebo figurky.

Při této příležitosti snad stojí za povšimnutí, že koncem příštího roku má přijít do kin další dlouhometrážní hraný film Astérix et Obélix au service de sa majesté (Asterix a Obelix ve službách jejího Veličenstva), ve kterém postavu Asterixe ztělesní Eduard Baer a postavu Obelixe tradičně Gérard Depardieu. Film režíruje Taurent Tirard.

4 komentáře u „Asterix bude zažívat dobrodružství s novým tvůrčím týmem“

  1. Koukám jak blázen, byl jsem si jist že Asterix skončí. Zajímalo by mě, jak moc chudáka starýho Uderza zmáčkli…

  2. Já si naopak myslím, že je dobře dát oblíbené postavě šanci, aby mohla pokračovat. Omlazený autorský tým může dodat stagnující řadě nové nápady a energii. Uderzovi vlastní scénáře jsou slabé, tak je šance na pozitivní změnu vysoká. A jsem přesvědčený, že k tomu Uderza nemusel nikdo nutit – jako původního autora ho může jen těšit, že jeho postava bude žít dál, navíc pod taktovkou tvůrců, které si sám vybral.

Komentáře nejsou povoleny.