Simpsonovi a Futurama se potkávají v češtině. Prohlédněte si pohlednou edici

UKÁZKY > Homer Simpson a robot Bender. Co ti dva vypili, to leckdo ani nepřeplave. V seriálech se jejich animované rodiny nikdy nesetkaly, ale v komiksu proběhly dva nefalšované crossovery, které právě vydává nakladatelství Jota.

A po limitované edici Batmana: Ticho je to druhý letošní komiks, který Češi musejí vyndat z pouzdra. Titul Simpsonovi/Futurama: Propletená lapálie je totiž speciálním souborem všech crossoverů, v nichž se potkali obyvatelé městečka Springfield s posádkou Planet Express. V krabici za 598 korun najdete 208stránkovou knihu v pevných deskách – nabobtnala kvůli doprovodnému materiálu, jako jsou ilustrace od Rosse, Aragonése, Darrowa nebo Bakera – a v ní ještě vložený reprint sešitu Simpsonovi #1, který původně vyšel 19. listopadu 1993 (a jehož obálka samozřejmě parafrázuje Kirbyho slavný výjev k prvnímu dílu Fantastické čtyřky).

Virtuálně si artefakt můžete osahat zde. Dá se chápat jako poděkování tuzemským čtenářům, protože komiksové Futuramě se v Česku daří. „Prodeje všech čtyř knih Futuramy byly velmi dobré. Celkem se pohybují u hranice 30 000 prodaných výtisků,“ napsala nám Jana Ptáčková z nakladatelství Jota, které Futuramu vydává od roku 2010. Hrátky s mateřským vydavatelem Bongo Comics tak nezažila jen Crew, u níž vychází Simpsonovi. „Majitelé práv dokonce nedovolili tisk v Čechách, ale jen u své smluvní tiskárny v Číně. Tam tiskli anglickou i všechny další jazykové mutace,“ prozradila Ptáčková.


6 komentářů u „Simpsonovi a Futurama se potkávají v češtině. Prohlédněte si pohlednou edici“

  1. Chyba! Homer a Bender se v seriálu potkali a to konkrétně v dílu Simpsonových Futudrama :)

Komentáře nejsou povoleny.