Comicsové legendy povstaly jako Fénix z popela

UKÁZKY > Mezi vydáním třetího a čtvrtého dílu X-Menů v edici Comicsové legendy jsme zestárli o čtyři roky… Nakladatelství Netopejr čtenáře hodně napínalo před servírováním ságy o vesmírné síle Phoenix, která osudově zasáhla do životů Cyclopse, Jean Greyové, Wolverina, Vozejka a dalších zmutovaných reků. Nyní už je však i v českém překladu k dispozici zásadní střep superhrdinské mytologie, který posloužil tvůrcům filmové trilogie X-Men a Marvelu k tomu, aby kolem ústředního padoucha rozehrál svůj loňský blockbuster Avengers vs. X-Men.

Dvaadvacátý svazek Comicsových legend obsahuje konkrétně čísla #125-138 (za 289 korun dostanete 260 stran) z přelomu let 1979 a 1980, což také znamená, že v příští knize se bude pokračovat v klíčové historii X-mužů a X-žen – přijde dvojdíl Days of Future Past, který do jejich světa zavedl dystopickou budoucnost s koncentračními tábory pro mutanty. I tenhle příběh Chrise Claremonta a Johna Byrnea inspiruje filmaře, kteří z něj pod vedením navrátilce Bryana Singera vyextrahují pokračování První třídy.

S budoucností populárně naučných Comicsových legend (mají za sebou mimochodem už dekádu) to vypadá tak, že Netopejr zaplatil dalších pět svazků. V současnosti se dokončuje třiadvacátý díl, kde se posedmé zhoupne Spider-Man. Ten se naposledy v černobílém provedení ukázal v roce 2009.
2 komentáře u „Comicsové legendy povstaly jako Fénix z popela“

  1. Již jsem zakoupil, ale s přečtením Dark Phoenix Sagy ( čísla 129 až 138 ) si pro lepší prožitek zatím počkám na případné barevné vydání v rámci Ultimátního kompletu.

  2. Avšak ako pri všetkých prvých knihách v edícii comicsové legendy (či už Spider-man, Wolverine a pod.) je velice problémové zohnať 1. diel… čiže veľká škoda.
    No predsa, ak by ste sa niekto chcel zbaviť Comicsové legendy #06: X-Men #01… môj mail: marian.kronauer@gmail.com

Komentáře nejsou povoleny.