Vychází interview s americkým upírem. Kromě Snydera ho vedl i Stephen King

UKÁZKY > Na český trh přišel výrazný současný komiks, který je pro Vertigo druhou nejprodávanější sérií po Fables/Mýtech a tou vůbec nejúspěšnější, co se týče komiksových cen. O Americkém upírovi jsme víc psali tady a tady.

Od té doby se změnilo jen to, že scenárista Scott Snyder se stal o něco větší hvězdou třeba díky Batmanovi. Jinak je prvních šest sešitů série, které obsahuje úvodní svazek od BBartu, stále jediným komiksovým odkazem hororového spisovatele Stephena Kinga.

Ten v retrospektivách odvyprávěl zrod sadistického antihrdiny Skinnera Sweeta, který se stal prvním upírem zrozeným na půdě Spojených států. Snyder ho postupně z Divokého západu kolem roku 1880 provedl němou érou Hollywoodu a druhou světovou válkou, aktuálně se dostal do 50. let. Přečtěte si prvních deset stran ze začátku série, kterou překládá Viktor Janiš.1 komentář u „Vychází interview s americkým upírem. Kromě Snydera ho vedl i Stephen King“

  1. Pro ty, co sbírají originál, bych zmínil, že i přes hiatus hlavní série, zrovna ohlásili The Long Road To Hell.
    Described as a story about two new vampire lovers, a stolen car and the open road, the one-shot in the „American Vampire“ universe heralds the return of fan-favorite vampire hunter Travis Kidd, who was introduced in the series‘ „Death Race“ arc.
    Co-written by Snyder and Albuquerque with art by Albuquerque and a cover by Tony Moore.

    Jinak jsem zvědav, jestli se to u nás chytí nebo to dopadne jako Zámek a Klíč, který jsem k mému překvapení objevil za pár kaček v Levných Knihách.

Komentáře nejsou povoleny.