Batman s Jokerem se budou nahánět po Evropě. Zastaví se také v Praze

Batman: Europa #1, Jim Lee

Kdyby byla pravda, co se říká o škádléní, ti dva by do sebe byli zamilovaní od Jokerových lakýrek až po Batmanovy gumové uši. V lednu se spolu vydají i na romantickou cestu po Evropě. Konkrétně to znamená, že Batmana otráví záhadný virus a Joker se mu bude snažit pomoct, aby ho pak mohl zabít sám. Ve čtyřdílné minisérii Batman: Europa postupně navštíví Paříž, Berlín, Prahu a Řím. Česká metropole si nedávno zahrála také v Ultimate Avengers.

Každé město ztvární jiný výtvarník, vystřídají se Jim Lee, Jock, Diego Latorre a Giuseppe Camuncoli, jehož layouty neboli rozvržením stránek se ostatní budou řídit.

Tovární výroba s sebou však přinese i jedno pozitivum – DC uvádí, že se přes Camuncoliho bude malovat. A třeba v malovaných pasážích Ticha Jim Lee předvedl netradiční, osobitou polohu, kterou rozvíjí zřídkakdy. Opět se potká s Brianem Azzarellem (Superman: Pro zítřek), který vymýšlí scénář společně s Matteo Casalim.

Nakladatelství DC poprvé oznámilo komiks Europa už v roce 2004, kdy se Jim Lee čerstvě vracel z ročního pobytu v Itálii. Premiéru u DC si tenkrát měl odbýt Ital Gabrielle Dell´Otto, dnes už na soupisce nefiguruje.