Židovka Mirka má nominaci na prestižní cenu

V rámci cen Nebula, které vyzdvihují nejlepší fantasy a sci-fi literaturu, se uděluje také cena Andre Nortonové za knihu pro děti a mládež. Letos se mezi nominované dostal pohádkový komiks Hereville – How Mirka Got Her Sword od Barryho Deutsche. Konkuruje mu však bůh Zeměplochy Terry Pratchett nebo oblíbený Paolo Bacigalupi.

Příběh svéhlavé Mirky vyrůstající v ortodoxním židovském prostředí původně vycházel dost nepravidelně na webu. Deutch tvořil 57 stran od roku 2004 do roku 2008. Je hodně zajímavé porovnat původní webkomikspřekreslenou verzí, která vyšla loni v listopadu a stránek má 139.

Za mořem posbíral titul Hereville výborné recenze. Jedenáctileté hrdince, která by nejradši vyměnila štrikování za lovení draků, se věnovala i média jako Los Angeles Times nebo Washington Post. Deutsch pravděpodobně ledacos odkoukal od Willa Eisnera, u něhož rok studoval na newyorské School of Visual Arts. Dělal také úspěšné politické stripy a vysloužil si za ně třeba cenu Charlese M. Schulze určenou nejlepšímu autorovi z amerických univerzit.

Ceny Nebula se budou předávat 21. května ve Washingtonu, zde je kompletní seznam nominovaných.

1 komentář u „Židovka Mirka má nominaci na prestižní cenu“

  1. Teda, ty Růžičkovy titulky jsou občas fakt jak z Blesku. Je to sice někdy celkem vtipný, ale stejně…

Komentáře nejsou povoleny.