Hernandez si dal rande s iZombie

Dvanácté číslo měsíční série iZombie, která vychází ve Vertigu, je zajímavé zejména tím, že se celého sešitu ujal jako hostující výtvarník Gilbert Hernandez (Love & Rockets). Série je dost bizarní už sama o sobě – co taky čekat v příběhu, kde vystupuje zombie detektivka Gwendolyn pomáhající vyřešit poslední přání zemřelých. Společnost jí dělá duch dívky jménem Eleanor.

Autorem námětu je Chris Roberson (Cinderella, Superman), sérii jinak kreslí Michael Allred (Catwoman, Madman, a v našem případě je autorem i obálky tohoto sešitu). Prvních šest sešitů už vyšlo pohromadě letos v březnu ve svazku iZombie: Dead to the World.

Betova účast na tomhle podniku je na jednu stranu dost mimózní (Hernandez chvíli paroduje styl á la Casper, aby následně ukázal svou typickou uvolněnou kresbu.) Na druhé straně však Hernandez u Vertiga vydal svou první grafickou novelu Sloth a tu a tam hostuje v nějaké jiné řadě (třeba Crossing Midnight).

No a o čem se dozvíme v tomhle dílu, který má podtitul Ghost Stories? Eleanor se potká s mrtvými a vyslechne několik příběhů o Indiánech, kovbojích a zombících. Pro nerdy a kompletovače díla Los bros nutnost, pro zbytek světa dost nuda…

5 komentářů u „Hernandez si dal rande s iZombie“

  1. Nuda?Tak  to  bych   zase  až   tak  neřekl.Jen  trošičku  něco  jinýho  od  toho   současnýho  stereotypu  od  Vertiga.Je  třeba  číst  všechno  od  Vertiga  a  pak   můžem  hodnotit    stereotyp( a jestli jsem nerd  nebo ne, je  mi  vcelku  u  zaďule…hlavně  nejsem   ten     tloukač sena z  předraženýho komiks výprodeje  na  náměstí  v Brně.

  2. Myslel jsem nuda v Hernandezově tvorbě, jinak iZombies nehodnotím, nedovycházelo to ještě a třeba se leccos stane. Tenhle sešit je takovej mile naivní – a nic víc si z něj nevezmu. Ale jinak mám dojem, že je Vertigo už dlouhodobě dost dole.

  3. Záleží,z   jaké  stránky   to   bereš.Pokud vím,tak  u  Vertiga   jsou  rozjetý  dost  dobrý   sérky, jako   např. American  Vampire,  Northlanders,DMZ,Sweet Tooth,Scalped   a    mohl  bych  pokračovat…
    Zkus  The Quitter  od Harvey Pekara,tohle  tvýmu  vkusu  bude   určitě   sednout.Pokud    se   budeš  doslova   brát    vážně    vše  a   cokoliv,tak    mimochodem,Hernandezův  styl  je  dost   naivní    a   pro    normálního  komiksáře  nezáživný.

  4. hehehe, a co je to normální komiksář? Muška jenom zlatá.

  5. 4Ypsacilon: všichni lidé jsou na  této  zemi jen  mušky jenom zlatý:)A normální komiksář?Tak to je ten,co  si  koupí jednou  za metr Vetřelce Omnibus a  dělá  ze  sebe  Ramba a  machruje,jaký  je  gigant,hehehe

Komentáře nejsou povoleny.