PRVNÍ SIGNÁLNÍ: I superhrdinové chodí na záchod

GALERIE > Superhrdinové v komiksech strašně málo jedí. Proto byla vtipná scéna z fast foodu na konci filmových Avengers. Netradičně ukázala situaci, která běžně není vidět, protože příběhy se většinou soustředí na to nejpodstatnější a v rámci zkratky nechají na publiku, aby si běžné denní úkony domyslelo. Kolikrát by si asi musela jít ulevit Anna Karenina během 800 stran…

Francouzský výtvarník Grégoire Leon Guillemin na to jde opačně – ukazuje to nepodstatné nebo okamžiky, kdy jsou hrdinové jen sami se sebou. A to nesmí být vidět, protože by chrabří rekové přestali být správnými vzory. Pop artové výjevy s napodobováním neodmyslitelného rastru a přehnaně výraznou obrysovou linkou je opravdu zblízka zachycují tehdy, když se dloubou v nose, čistí si zuby, sedí na míse nebo se oddávají návykovým látkám. Guillemin naráží i na to, že zobrazení nahoty a sexu je tabu, ale ženské postavy zároveň často působí jenom jako sexuální objekty.

Guilleminovi ideální hrdinové se zkrátka chovají jako lidé. Proto si možná nebudete chtít galerii prohlížet v práci, pokud zrovna sami nesedíte třeba v kabině výškového jeřábu. Nebo na záchodě.
1 komentář u „PRVNÍ SIGNÁLNÍ: I superhrdinové chodí na záchod“

Komentáře nejsou povoleny.