Jeden Batman nestačí, DC stále počítá s Earth One

Marvel založil mladým čtenářům Ultimate vesmír, u DC Comics loni nastartovali edici původních grafických románů Earth One, ve které vyšel zmodernizovaný zrod Supermana. Komiks J. Michaela Straczynského a Shanea Davise měl komerční úspěch, ale pak se po Earth One takříkajíc slehla zem. Dnes už víme, proč tomu tak bylo. Někomu v DC totiž upadl kus sendviče na klávesu s nápisem Reset (ano, v DC mají takové klávesnice) a všechny postavy nakladatelství tak od srpna prochází omlazující kúrou.

Jednou z otázek fanoušků bylo, co se s edicí Earth One stane, když se po ní začalo opičit celé nakladatelství. Nedávno se ukázalo, že DCčko s ní stále počítá, na květen roku 2012 ohlásilo příběh Batman: Earth One od Geoffa Johnse a Garyho Franka. Načasování je ukázkové, lidi se v té době budou těšit na film The Dark Knight Rises, který přijde do kin v červenci… V oficiální anotaci se praví, že Johns nabídne „nový pohled na Brucův přerod v Batmana a jeho první roky v roli Temného rytíře“. Prostě remake Millerova Roku jedna pro bieberovskou generaci.

Měsíční řadu Batman bude psát Scott Snyder, který se v Gothamu cítí jako doma, protože se až do restartu staral o nejstarší netopýří řadu Detective Comics. V eponymním měsíčníku se má Batman motat kolem série brutálních vražd a dostane i tajemného protivníka, který má osobní vazbu na Bruce Waynea. První číslo vychází 21. září. Hodně zajímavé věci se dějí na postu kreslíře, který zastává Greg Capullo, dlouholetý stylista Spawna. Spojení Capulla a Batmana bylo roky pouze zbožným přáním fanoušků.

Následuje galerie: Můžete si prohlédnout návrhy pro Batman: Earth One i ukázky Cappulovy inovované linky.