Nahlédněte do útrob Velkého inkvizitora

Candide 2_uvod
UKÁZKY > Po představení sběratelského tisku a limitovaných verzí jsou na řadě ukázky z Velkého inkvizitora. Pro připomenutí si proklikněte recenzi prvního dílu a nalaďte se nakladatelskou anotací:

Válečné bojiště prvního dílu zbavilo Candida mnoha iluzí. V druhé části trilogie vycházející z Voltairova románu se Candide opětovně setká s profesorem Panglosem a dopije do dna šálek hořké reality.

Nýdrlandské pěstírny ušlechtilého konopí stočí běh Candidova osudu na obchodní loď, která ovšem ztroskotá u pobřeží Port Ugalu. Pevnina hrdinovi nabídne mnohem záludnější nesnáze. Všudypřítomné blaho Velkého Inkvizitora, šibenice, revoluce a nevěstince se pokusí rozptýlit poslední kapky jeho naděje. I přes nečekanou pomoc milované slečny Kunigundy a divoké Octobriany se pevnina promění v pekelně horké místo pro život. Je možné uprchnout? A pokud ano, pak kam jít, komu a čemu ještě věřit? Poznat víru, věřit si či uvěřit ve světlé zítřky v čase sílící temnoty je zkouškou, která nemá pro nikoho předem připravené řešení.

Poznat, kým vlastně Candide je a do jaké míry ho utváří okolnosti a společnost, je nevyhnutelné, chce-li člověk vědět, co bude dál.

Candide 2_ob_thumb

w_Candide_049_thumb

w_Candide_050_thumb

w_Candide_051_thumb

w_Candide_068_thumb

w_Candide_078_thumb

w_Candide_080_thumb

w_Candide_093_thumb