Thorgal v Morgalu

Jan Press, ředitel Moravské galerie v Brně, proslul řadou kroků, jejichž cílem je vzbudit větší zájem veřejnosti o aktivity této ctihodné instituce – v médiích například nebylo možno přehlédnout jeho rozhodnutí instalovat do Pražákova paláce velkou skluzavku pro návštěvníky. Svou snahu prezentovat vizuální umění v maximální žánrové šíři nyní Press opět potvrdil navázáním spolupráce s Bruselským komiksovým centrem, které v brněnském Uměleckoprůmyslovém muzeu představí svou úspěšnou výstavu L’Univers de Thorgal/De Wereld van Thorgal (Thorgalův svět). Jan Press se k připravované přehlídce vyjádřil: „Grzegorz Rosiński, autor výtvarné podoby Thorgala, je fenomenální umělec a Moravská galerie si velmi považuje toho, že jako první tuzemská výstavní instituce představí svým návštěvníkům velkou a profesionálně připravenou výstavu komiksového autora, jenž právem patří k největším hvězdám současnosti.“ Komiksový cyklus Thorgal, u jehož scénáře se vystřídalo už několik autorů, vychází v Belgii od roku 1980 a hlavní sérii v tuto chvíli tvoří třicet pět alb, doplněných dalšími z vedlejších řad. Přesný termín výstavy zatím nebyl stanoven, nicméně se počítá se začátkem roku 2018. Nad výstavou už převzali záštitu velvyslanectví Belgie a Polska, mediálním partnerem bude nakladatelství Albatros Media, které letos shodou okolností obnovuje vydávání série Thorgal.

4 komentáře u „Thorgal v Morgalu“

  1. S politováním musíme oznámit, že zdroj informací výše zmíněného příspěvku pochází ze zlovolné aktivity probruselských trollů, a zakládá se na faktech vpravdě alternativních.

  2. Zatrolení trollové. Tak trochu veseleji, za pár dní vychází Thorgal – Vlčice 7.- Nidhogg.
    Samozřejmě v Polsku a ve Francii, moc se na tento díl těším, šestka skončila
    v nejlepším.

  3. Thorgala kupuji okamžitě jak vyjde, konečně. Formát – i vzhledem k ceně – pro mě ideální. O návštěvě výstavy bych rovněž nepřemýšlel dlouho.

Komentáře nejsou povoleny.