TRAILER: Chybíte nám, drahý pane Wattersone

VIDEO > Bill Watterson se vzpírá cynickému rčení „každý má svou cenu“ stejně jako se příběhy Calvina a Hobbese vzpírají stárnutí. Watterson prostě veleslavný a populární strip po deseti letech zabalil, stáhl se do ústraní a nikdy neprodal ani licence na merchandising s šestiletým darebákem a plyšovým tygrem.

Možná i proto je strip silně srdcovou záležitostí pro mnoho fanoušků. Mezi nimi jsou samozřejmě i samotní tvůrci a Wattersonovi následovníci, jak ukáže dokument Dear Mr. Watterson. Snímek, který zafinancovali lidé na Kickstarteru, už se objevil na festivalech, ale 15. listopadu přijde do většího počtu kin v Severní Americe.

Ze své lásky k příběhům Hobbese a Calvina se v upoutávce vyznávají například autor Bloom County Berkeley Breathed (0:40) nebo Stephen Pastis (1:21), jenž vymyslel strip Pearls Before Swine. Podle tvůrců nebude Dear Mr. Watterson pouze sledem mluvících hlav a jejich nekritických výkřiků, mluvili i s Wattersonovým dlouholetým editorem Lee Salemem (0:52). Wattersonovu tvorbu ukážou v kontextu jeho předchůdců i pokračovatelů.

České nakladatelství Crew začalo Calvina a Hobbese vydávat v roce 2009, nedávno vyšel osmý svazek pod názvem Jeden neví, kam dřív skočit. Z klasických sebraných příhod zbývají ještě tři díly.